Stáhněte si naší první tiskovou zprávu (download .doc)

Stáhněte si fotky jezdů (download .zip)

Stáhněte si plakát (download .jpg)

Centrum Prahy „obklíčí“ horská kola se světovými downhillovými a fourcrossovými jezdci

První zářijovou sobotu Praha zažije ojedinělý závod horských kol. Historickým centrem se 7. září proženou špičky MTB světa složené z českých i zahraničních jezdců. Akce Prague Downtown tu zažije premiéru a chce si vybudovat stabilní zázemí i do budoucna. Atraktivní trasa z Petřína, přes Strahovský klášter až na Pohořelec bude s umělými i přírodními překážkami nezapomenutelným adrenalinovým zážitkem. Na akci je VSTUP ZDARMA.

Na něco takového by se mělo hlavní město připravit. Zářijový víkend totiž bude patřit downhillovým a fourcrossovým jezdcům z domova i ze světa. Pojedou trať, která bude kombinací sjezdu a jízdy na překážkách (slopestyle), kde půjde skutečně o vteřiny. Závodníci se proženou i historickým centrem, což naše srdce Evropy dosud nezažilo. Nejen fanoušci horských kol se tak budou moci přijít podívat na pořádnou adrenalinovou smršť, aniž by museli jezdit do hor.

„Na akci se předvedou mtb jezdci jako je trojnásobný mistr světa Michal Prokop, mistr světa Tomáš Slavík, nebo legendární šílenec Michal Mároši. Ze zahraničí k nám dorazí Kolumbijec Marcelo Gutierezz, který si skvěle vede na světovém žebříčku, nebo Novozelánďan Matt Walker,“ láká na Prague Downtown Tomáš Pejša z pořádající agentury HCore Production. Doplní je i další např. Němci Johannes Fischbach a Bernard Kerr, Švéd Felix Beckeman či Rakušan Hannes Slavik. Naší českou elitu podpoří Jakub Říha, Filip Matuš, Lukáš Šplíchal a Richard Gasperotti a spousta dalších nadějných borců.

Fanoušky a hlavně ridery čeká na trase devět umělých překážek a skoků, při kterých se jim bude tajit dech. Trať začíná v romantických Petřínských sadech a pokračuje přes areál Strahovského kláštera a nádvoří. Její součástí jsou i přírodní překážky v podobě schodů, tunelů, různých druhů povrchů i členitosti samotného terénu.

Správné finále plné dravých soubojů o první posty se pak odehraje na Pohořelci. „Jsem si jist, že atraktivní kulisa Prahy dodá závodu neopakovatelný náboj a věřím, že celý závod bude jak pro diváky, tak pro jezdce neopakovatelným zážitkem, “ dodává Tomáš Pejša. Svoje skills předvedou jezdci v dirt jump best trick contest, který je součástí závodu. V závěru to rozbalí místní Prague Conspiracy a Zoči Voči, o hudební kulisu se v průběhu akce postarají přední DJs. Nebude chybět ani neodmyslitelná afterparty s kapelou The Prostitutes, která bude MONSTERózních rozměrů. Startuje ve 22:00 v Malostranské besedě.

Více o akci a aktuální informace najdete na www.praguedowntown.com nebo pgdt.cz.

Generálním partnerem akce je společnost ČEZ. Hlavním partnerem je energetický nápoj Monster Energy.

Kontakt pro média:

maXmedia s.r.o.
Denisa Dlabová
Freestyle Park Modřany
Ulice Vltavanů, 143 00 Praha 4
tel.: 731 533 412
e-mail: denisa@maXmediapr.cz

maXmedia s.r.o.
Daniela Pokorná
Freestyle Park Modřany
Ulice Vltavanů, 143 00 Praha 4
tel.: 774 691 147
e-mail: daniela@maXmediapr.cz